PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334999}
6,8 114 398
ocen
6,8 10 1 114398
4,8 15
ocen krytyków
Warcraft: Początek
powrót do forum filmu Warcraft: Początek

Trylogia

użytkownik usunięty

Duncan Jones ma zamiar nakręcić trylogię Warcrafta i rozmawiał już o tym z Chrisem Metzenem (odpowiedzialnym za markę), czyli chęci są, reszta pewnie jest w dużej mierze zależna od sukcesu/porażki filmu.
Pozostaje więc czekać, ale potencjał tej historii i całego Azeroth jest ogromny.

użytkownik usunięty
Dentarg

Historia TFT jest dużo gorsza, rozciągnięta i tracąca tempo. Natomiast RoC jest genialnie poprowadzone. Arthas to postać kluczowa. Jego wewnętrzna walka i cała reszta. Na wielkim ekranie mogliby z tego zrobić bardzo fajny zabieg. Zgodzę się, że ciężko byłoby zmieścić 4 wizje inwazji w jednym filmie, bo nie zapominajmy o 4 de facto kampaniach. Niemniej jednak chciałbym to zobaczyć.

Dentarg

Oczywistym jest że wszystkie cztery kampanie z W3 nie były by opowiadane osobno, w formie klasycznej 3-aktowej struktury, bo to byłby materiał na 4 oddzielne filmy. Jeśli Blizzard chciałby zachowywać równowagę czasu filmowego pomiędzy czterema frakcjami z gry, to scenarzysta musiałby znaleźć tu jakiś wspólny punkt który łączyłby wszystkie 4 punkty widzenia i wokół tego budować jeden 3-aktowy scenariusz. Takie karkołomne próby byłyby moim zdaniem krzywdzące dla filmu i niszczące potencjał jaki leży w historiach poszczególnych bohaterów jakimi są przede wszystkim Arthas i Thrall.

Moim zdaniem to wokół tych postaci powinna koncentrować się fabuła III części, a bohaterowie innych frakcji powinni być drugoplanowi, żeby nie spłycać głównych bohaterów.

Najlepiej byłoby zrobić serial, jak Gra o Tron, żeby to wszystko dało się opowiedzieć.

ocenił(a) film na 9
Muruu

Nie przesadzajmy. W3 spokojnie wystarczą dwa filmy: jeden w Azeroth z Arthasem w roli głównej i wątkami pobocznymi Jainy i Thralla którzy uciekną do Kalimdoru. Drugi film w Kalimdorze z Jainą i Thrallem w rolach głównych, wraz z nocnymi elfami i przymierzem trzech ras przeciwko demonom.

Mimo wszystko dla mnie ekranizacja W3 jest zbędna, bo tę historię znamy bardzo szczegółowo. Lepiej by jakąś książkę zekranizowali, najlepiej taką, która jest w Polsce niedostępna w języku polskim.

użytkownik usunięty
Dentarg

Tylko ciekawe , ile czasu upłynie nim wyjdzie nowy film Warcrafta o przygodach Arthasa w roli głównej . I poboczne wątki w roli głównej Jainy i Thralla .

A tak wogule to ; Co sądzisz o pomyśle na kampanie w której to , będą 2 odzielne światy Azeroth ? w sensie że w jednym świecie Arthas dokonuje zdrady i staje sie sługą króla lisza ,a w drugim świecie Azeroth będzie dobry .

ocenił(a) film na 9

O pomyśle na kampanie do Warcrafta 3? Cóż... jeśli Arthas nie zdradzi plan Płonącego Legionu się nie wykona, bo Sojusz będzie zbyt silny i sam powstrzyma inwazję demonów. Nie zapominajmy, że Sojusz (Ludzie, Wysokie Elfy, Krasnoludy i Niziołki) na początku W3 jest bardzo potężny i praktycznie nie było dla niego żadnego zagrożenia z zewnątrz. Horda nie istniała, a Plaga to pikuś, którym Elfy i Krasnale nie zawracały sobie głowy (ludzie sami sobie z nią radzili). Arthas wszystko zepsuł.

użytkownik usunięty
Dentarg

tak chodzi mi o kampanie do warcrafta 3 . [ sory ze nie napisałem do końca , ale net mi wolno chodzi ] W jednym świecie Azeroth bedzie sie działo to , co blizzard zaplanował . A w drugim świat będzie że Arthas będzie dobry . I na wchód od kalimdoru rozważam wprowadzenie nowej krainy Kalimgrod . I tam bedzie sie działa akcja , walki z demonami . Co sądzisz o tym ?

użytkownik usunięty

podopieczną Arthasa będzie jego , siostra .To tylko moje rozważania co do Kaliningradu

użytkownik usunięty

sorki kalimgrod nie kalimgrad , wszystko , przez wolny net .

ocenił(a) film na 9

Sądzę jak wyżej, czyli jeśli Arthas będzie dobry nie będzie inwazji demonów. Archimond nie zaatakuje, bo będzie się bał Sojuszu.
Popatrz, Arthas:
1. Rozbił Lordearon zabijając króla
2. Zniszczył Quel'thalas i ożywił Kel'thuzada
3. Zniszczył Dalaran i wybił magów
4. Przyczynił się do przywołania Płonącego Legionu do Azeroth
Jeśli Arthas będzie dobry nic z powyższych się nie wydarzy. Jeśli Sojusz nie zostanie zniszczony od środka, Plaga nie zdoła przywołać Legionu. Mal'ganis średnio sobie radził, Kel'thuzada zabił Arthas z Jainą, a Plaga była tak słaba, że sami ludzie, bez udziału krasnoludów i Quel'thalas, radzili sobie z nią bez większych problemów. Stara Horda, dużo groźniejsza od Plagi, miała po swojej stronie Deathwinga, wielu rycerzy śmierci, czarnoksiężników, ogry, smoki, a nie poradziła sobie z Sojuszem. Nawet jeśli, załóżmy, Plaga jakimś cudem przywoła Legion to sądzę, że Sojusz sobie poradzi z Legionem nawet bez pomocy Kalimdoru.

Z kolei jeśli inwazja demonów miałaby się zacząć na Twoim autorskim kontynencie, to ok, niech sobie tam walczą. Nie zmienia to faktu, że z Sojuszem z Azeroth Legion nie wygra bez zdrady Arthasa.

Podsumowując: myślę, że nie jest to dobry pomysł.

użytkownik usunięty
Dentarg

Na zdrajczynie zastanawiam sie , czy nie wybrać siostry Arthasa Calia Menethil .http://pl.wow.wikia.com/wiki/Calia_Menethil . Tutaj masz jej życiorys , w tym co zaplanował blizzard , nie było o niej w wzmianki . Daj proszę znać , co sądzisz o tym .

ocenił(a) film na 9

Nie wiem co o tym sądzisz. Pierwsze o niej słyszę. Nie wiem też jaki masz pomysł na zdrajczynię, bo chyba nie taki, że stanie się rycerzem śmierci jak Arthas :D Jeśli zrobisz kampanię lub jakieś demo, możesz podesłać, pogram i wtedy dam znać co sądzę.

użytkownik usunięty
Dentarg

Calia Menethil będzie służyła innemu , mrocznemu panu niż król Lisz . Będzie czarodziejką śmierci , i wprowadzę nowe zagrożenie niż Płonący Legion . Ok będe pamiętał , podeśle ci gdy zrobię kampanie lub demo . Rozważam wprowadzenie nowego mrocznego władcy , któremu będzie służyła calia Menethil np Aku .

użytkownik usunięty
Dentarg

zaś do Arthasa , będzie inna fabuła , że będzie dobry .

użytkownik usunięty
Dentarg

zapomniałeś dodać jeszcze

5 Zniszczył zakon Srebrnej Ręki wybijając paladynów i zabrał urnę swego ojca , potrzebną do wskrzeszenie Keltuzada .

Czy dobrze rozumiem, że orkowe niemowlę to Thrall? I chyba coś mi się nie zgadza ale z tego co wyczytałem to Lothar walczył z orkami (nie wyczytałem, żeby sie z kimś zakumplował). Wyczytałem to z http://pl.wow.wikia.com/wiki/Anduin_Lothar. Nie jestem wielkim fanem Warcrafta ( grałem tylko W Warcraft 3+dodatek, wowa bardzo nie lubie). Proszę o dobre wprowadzenie do filmu i świata warcraft oraz wytłumaczenie kim jest ta kobieta-ork zamknieta w klatce oraz inni orkowie (poznalem tylko ojca thralla-Durotana i jego matkę Drakę).
Proszę o wyrozumiałość.

ocenił(a) film na 9
Slowik1992

Tak, orkowe niemowlę to Thrall.
Tak, Lothar walczył z orkami i z żadnym się nie zakumplował (według gier w których występował, czyli w War1 i War2). Jednak historia z War1 jest trochę nieaktualna i niedokładnie opowiedziana w tej grze. Takie to były czasy gdy w grach nie było dialogów ani przerywników filmowych, więc historia była opowiadana po łebkach. Dlatego też film Warcraft, który ekranizuje pierwszą część gry (War1), ma szansę rozwinąć tę historię i wzbogacić o pomniejsze wątki których nie za bardzo się dało wcisnąć 20 lat temu do gry.
Kobieta-ork o której piszesz to Garona, pół-ork pół-człowiek z War1. W grze była szpiegiem/zabójcą orków, w tym filmie będzie pełniła podobną, choć trochę inną rolę.
Tu trzeba też wspomnieć o niekonsekwencji Blizzarda, który lubi sobie zmieniać to i owo "bo tak" albo "bo się pomyliliśmy, ale się nie przyznamy". W ten sposób Garona została przerobiona na pół-orka pół-dranei, kilka postaci umiera ale żyje w WoWie, a niektórym postaciom zmieniają się imiona.
Mimo wszystko nie polecam czytać spoilerów o postaciach na wowwikach. Nie wiem na ile film będzie zgodny z grami, ale jeśli nie grałeś w War1 i War2 to nie czytaj fabuł. Będziesz się lepiej bawił na filmach.

Slowik1992

Ta półorczyca to Garona i będzie kluczową postacią, stając raz po jednej, raz po drugiej stronie konfliktu. Sądząc po trailerze Lothar będzie chciał zawiązać sojusz z Durotanem, czyli wodzem Frostwolf Clan, który nie przyjął paktu z Demonami i został wygnany z hordy. Motywacją Durotana będzie ochrona swojego ludu przed demoniczną krwią Mannorotha którą wypiły orki z hordy. Motywacją Lothara będzie uzyskanie pomocy w walce z demonicznymi orkami. Może być też tak że Durotan i Lothar zwiążą pakt przeciwko Płonącemu Legionowi widząc z tej strony główne zagrożenie, podczas gdy reszta ludzi i orków będzie bezmyślnie walczyć między sobą. Jednoznacznie czarnym charakterem będzie Gul'dan i Blackhand, którzy zawiązując pakt z Płonącym Legionem poprowadzą hordę do wojny z ludźmi. Ważną postacią będzie też mag, obserwator z Dalaran - Khadgar, który w tej części będzie tropił Medivha oraz Radę Cienia i stanie się pewnie jeszcze ważniejszy w kolejnej części.

[spojler] W ogóle w trailerze widać już zaczątki wątków do kolejnych części. Widać że Durotan będzie chciał ochronić niemowlę Thralla, który stanie się ważną postacią w kolejnych częściach. Natomiast młody przyszły król Varian Wrynn zobaczy coś ważnego pod koniec filmu co będzie związane z Garoną i co zdeterminuje jego zachowanie w kolejnych częściach.

ocenił(a) film na 9
Muruu

Dużo zaspoilerowałeś.

Muruu

Oby nie zrobili jakiegos watku milosnego Garona-Lothar bo cos mi sie rzucilo dziwnego w oczy na trailerze :P

ocenił(a) film na 6
Mazi1577

Zawiodę cie, na jednym z ostatnich spotów pokazana była przedłużona scena w które Lothar rozmawia z Garroną przez , potem się całowali. To budzi mój nie smak. W filmach tego typu brakuje takiego Braterstwa Broni jak w LOTR(żeby nie szukać daleko scena śmierci Boromira). Romans w hobicie pozamiatał, tak że reszta kompani niezbyt się przejęła utratą towarzyszy, przynajmniej w wersji Kinowej; w EE dodali pogrzeb. Przynajmniej Orgrim i Durotan sprawiają wrażenie "braci broni".

użytkownik usunięty

jak obstawiacie ile trwał będzie film ? dobiją do 3 godzin ?:)

tez sie zastanawiam, jakies info juz jest ile bedzie trwal?

użytkownik usunięty

według mnie będzie trwał 4 godziny , i 20 minut . Ale okaże sie jaki będzie czas , tego filmu .

Jak będzie 2:30 to będzie dobrze ;)

ocenił(a) film na 6

Sukces raczej pewny. Film w tym uniwersum jest skazany na sukces.

ocenił(a) film na 5
Pawuloniasty

To już jest pewne że film będzie co najmniej bardzo dobry :D

ocenił(a) film na 5
Pawuloniasty

Tylko przydało by się jeszcze zwolnić kolesi od marketingu i zatrudnić nowych

użytkownik usunięty
BroxigarTheRed

na kolesi od marketingu to juz czasu nie ma ;D ale mogli by juz dac drugi pelnoprawny 2+ minutowy trailer

ocenił(a) film na 8

W gry za bardzo nie grałam (poza W3 dawno temu i WoW przez parę tygodni) i nie siedzę w uniwersum, stąd mam pytanie, poniekąd może się fanon wydać głupie, no ale... Podobno nie ma głupich pytań. Więc: czy jeżeli powstaną kolejne części owej trylogii to zupełnie inne postacie będą protagonistami? Tak pytam, bo w trailerach rzuciła mi się w oczy jedna postać i byłabym zawiedziona, gdyby w kolejnych filmach - o ile będą - miałoby jej nie być.

ocenił(a) film na 9
Rachel3

"Więc: czy jeżeli powstaną kolejne części owej trylogii to zupełnie inne postacie będą protagonistami? "

Ja jestem przekonany, że tak.

Różni bohaterowie się przewijali w Warcraftach 1-3, Duncan zekranizował czasy Warcrafta 1, jeśli drugi film będzie o 2 a trzeci o 3 to z pewnością postacie będą się zmieniać. Zostanie też kilka starych, ale niewiele.

ocenił(a) film na 9
Rachel3

Zależy kogo masz na myśli. Jak już kolega Dentarg wyżej napisał wielu bohaterów przewinie się w kolejnych częściach, a sporo z tych co będzie na ekranie zginie, ukryją się lub będą zajęci rzeczami po za głównym planem. Generalnie w przyszłości pojawi się jeszcze mnóstwo ciekawych postaci. Arthas i Illidan, na nich wszyscy czekają :)

ocenił(a) film na 8
Back to School

Chodziło mi o Khadgara, lubię archetyp maga (nawet sprawdziłam, jak ma na imię!) :3

Dzięki za odpowiedź Wam obu, cóż, czuję się może troszkę zawiedziona (jestem osobą, która przywiązuje się do konkretnych postaci), ale oczywiście jeżeli film będzie dobry, to kolejne części też obejrzę. Cieszę się, że w ogóle jest okazja, bo oprócz LOTRa i Hobbita nie mieliśmy chyba jeszcze filmu high fantasy na dużym ekranie :)

ocenił(a) film na 9
Rachel3

Uwaga spoiler!

Khadgar odegra bardzo ważną rolę w tym filmie i oczywiście w przyszłości, będzie bohaterem Drugiej Wojny. Później trochę o nim ucichnie, ale będzie się przewijał w różnych historiach.

Nie ma za co :) Tak w ogóle to świecie Warcrafta jest wielu ciekawych magów, chociażby Rohnin, Jain, Kael'thas. Wszyscy są ciekawi, a ich historie i charaktery są bardzo różne.

ocenił(a) film na 9
Back to School

Ajjjj... ja bym nie spoilerował żeby nikomu nie psuć zabawy :/

To może spróbuję przywrócić otoczkę "niewiedzy" wokół Khadgara.

SPOILER



Duncan wprowadza zmiany odnośnie oficjalnej fabuły. Khadgar faktycznie odegra ogromną rolę podczas Drugiej Wojny (gra Warcraft 2), ale to jak jego historia się potoczy nie jest pewne. Jeśli drugi film skończy się ekranizacją ostatniej misji z dodatku do Warcrafta 2 może być różnie.
Wszystko się okaże jeśli filmowy Warcraft doczeka się kontynuacji :)

ocenił(a) film na 9
Dentarg

Napisałem, ze spoiler :D

No lepiej żeby nie gmerali za dużo przy fabule. Mają gotowy scenariusz niemal na tacy :o
A dwójka wyjdzie na pewno bądźmy dobrej myśli. A jak zrobi sporo, to może nawet ze 2-3 części nakręcą naraz żeby koszta były mniejsze :)

ocenił(a) film na 6
Back to School

Jednak dwójka nie wyszła mimo że upłynęło 4 lata, nie słyszałem też jej zapowiedzi :D

ocenił(a) film na 9

Oby!! Ja chcę kolejne części!

ocenił(a) film na 9

ktos cos przybakiwal o 16 czesciach i wcale bym sie nie zdziwil bo potencjal jest

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7

Mam nadzieję, że kolejne części będą równie dobre, a może i lepsze :)

ocenił(a) film na 7

Musi być dwójka, żeby były ogry, krasnoludy, trolle, wojna w powietrzu i na morzu. Tutaj byłem trochę rozczarowany, spodziewałem się większej rozwałki

ocenił(a) film na 8
kozodoj

Film był dobry i to wystarcza by chcieć kolejnej części, nie rozumiem tej całej dramy wokoło uniwersum komuś pasuje lub spadówa i nie ogląda. Jestem zdania że uniwersum np Starwars wcale nie jest lepsze czy Tolkiena tylko inne. Komuś pasuje taka formuła czy inna ale film pokazał się z dobrej strony i daje nadzieje na więcej.

Podwaliny są z czego kręcić to wszyscy wiedzą.

ocenił(a) film na 10
ChubakaCieLubi

Jestem tego samego jestem zdania, tylko juz czekamy 2 lata na sam odglos kontynuacji ;d

no i chyba nie bedzie kolejnych czesci? :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones