PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147688}
6,3 34 998
ocen
6,3 10 1 34998
5,4 14
ocen krytyków
Red Eye
powrót do forum filmu Red Eye

Nie jest to kino odkrywcze wyrażnie czerpie ono dużo motywów z filmów Briana DePalmy czy Alfreda Hitchcocka ale moje odczucie co do tego filmu jest pozytywne
Wes Craven dobrze się spisał choć szkoda ze się zmarnował kręcac przede wszystkim horrory typu gore z których niestety przeważająca część jest niestety totalnymi gniotami choć oczywiście są wyjątki np.Koszmar z ulicy wiazów czy ostatni dom na lewo są wg mnie perełkami filmów grozy
Plusy :
+ Cillian Murphy
+ śliczna Rachel McAdams
+ niezły klimat
+ Wes Craven
Minusy
-najpoważniejszym minusem jest niestety brak elementu zaskoczenia czyli ten schematyzm niestety

Podsumowując 7/10

ocenił(a) film na 8
Friopinion3453

to po prostu świetny thriller, może rzeczywiście trochę schematyczny, ale nie ma co się czepiać - doskonała rozrywka na dobrym poziomie.

Friopinion3453

Mogł byc lepszy

ocenił(a) film na 7
Friopinion3453

zgadzam się i z plusami i z minusem - to zakończenie niszczy cały efekt tego filmu, w sumie dość kameralnego thrillera. Od tej dwójki nie dało się oczu oderwać i to nie tylko dlatego że są, czy mogą być wizualnie atrakcyjni ;) Obydwoje świetnie zagrali i przede wszystkim świetnie zagrali RAZEM (dla porównania - nie wyszło to zupełnie parze w "Turyście :P). Kiedyś w "Przekroju" był świetny artykuł na temat chemii w kinie - pomiędzy aktorami ;) I właśnie pomyślałam o tym filmie.

ocenił(a) film na 10
piratessa

Masz rację. Ta chemia była wyraźnie widoczna. Ja miałam wrażenie, że Jackson chciał zostawić Lisę tylko dla siebie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones