PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113180}

Obrona Łużyna

The Luzhin Defence
7,4 405
ocen
7,4 10 1 405
Obrona Łużyna
powrót do forum filmu Obrona Łużyna

Wyborne kino, utrzymane w "minimalistycznym duchu", ze znakomitym ukazaniem zmian w psychice głównego bohatera, którym targają wszelkiego rodzaju retrospektywne niepokoje dzieciństwa oraz presja turnieju o mistrzostwo świata. A w tle filmu przewija się temat miłości, jakby z boku, a przecież rola Emily Watson zaskakująca, subtelna, wyważona i sugestywna. Film ogląda się jednym tchem, Torturro przekonał mnie w tym filmie, jak w mało którym. Dodatkowo, ciekawa muzyka, m.in. z niezapomnianą suitą Szostakowicza w tle, czy także zdjęcia i szeroko rozumiane tło (m.in. scena przewożenia na łódce trumny). Kino jakby niszowe, zapomniana ekranizacja tajemniczej książki Nabokova, a jednak podjęte wyzwanie reżyser realizuje bardzo sprawnie i widz może na końcu bić brawa. 8,2/10. Polecam.

diego88

Podpisuję się pod Twoim postem. Świetne kino, bez fajerwerków, ale przykuwające uwagę do samego końca. Postanowiłem obejrzeć ten film jedynie dla Emily Watson. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie w filmie "Przełamując fale". Można się zakochać w jej głosie, jej pełnym wiary i ufności spojrzeniu... Jest taka autentyczna. Inne puste lalki z Hollywood mogą tylko pomarzyć o takiej subtelnej grze aktorskiej.

Dun85

Twoje słowa to mód na moje serce!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones