PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120033}

Kontrolerzy

Kontroll
7,5 44 724
oceny
7,5 10 1 44724
6,7 12
ocen krytyków
Kontrolerzy
powrót do forum filmu Kontrolerzy

Metro 2033

ocenił(a) film na 10

Jakby ktoś miał zajmować się przeniesieniem książki Glukhovskiego na ekrany kin to chciałbym, aby padło na twórców tego filmu. Na pewno zachowaliby odpowiedni klimat i surowość - do tego stać ich na różne niejednoznaczne metafory [ czyli jak znalazł ].

Wśród obecnych reżyserów i scenarzystów panuje moda na upraszczanie wątków. Skupiają się na "tanich efektach", a nie na istocie problemu, który płynie od danej produkcji. Zrobić film przystępny dla wszystkich - nawet dla najmłodszych (choćby Max Payne). Marka i ilość widzów da nam pieniądze - "a holiłód lowes wybuchy i szczęśliwe zakończenia... to wystarczy". Może jestem zbyt oschły, ale myślę, że wiecie o co mi chodzi.

Lubię sobie czasem gdybać i jak tylko zakochałem się w uniwersum "Metro 2033" to ten film od razu wpadł mi to głowy!
Główny bohater jako najważniejszy element opowieści (ktoś taki jak Sándor Csányi byłby idealny) - to jak on odbiera dookoła "cały świat", oraz jego dążenie do powierzonej misji. Małomówny, który wyraża wszystko mimiką (jedno spojrzenie - warte więcej niż tysiąc słów). Potem relacje i konflikt między stacjami/ludźmi [ emocje, emocje, emocje ]. Dopiero na końcu metro samo-w-sobie jako nieodłączny element historii - serce filmu... i gdzieś tam w tle cała reszta. Oby tylko nie padłoby na kogoś kto weźmie na pierwszy plan różne "stwory" (niechaj będą te mutanty) / i walkę z nimi... a dopiero na końcu ktoś sobie przypomni "ach tak, przecież mamy tam jeszcze jakąś fabułę...".

Marzy mi się produkcja maksymalnie surowa, bez zbędnych fajerwerków. Gdzie ktoś doceni fabułę i będzie się jej trzymał.

---
Jak przypadkiem są tu jacyś fani uniwersum Metro 2033 to zapraszam do wspólnego gdybania :-)
Może macie jakieś inne propozycje odnośnie ewentualnej ekranizacji?

ocenił(a) film na 8
Spiff

popieram. dodam tylko, że: jeśli (kiedy) film powstanie, chcę by raczej ograniczono do minimum efekty cgi i wykorzystano raczej maski, makiety, modele itp. jeśli chodzi o same stwory.

Spiff

Ten film też skojarzył mi się z książką "Metro2033" . To kto powinien stworzyć ten film jest bardzo trudną kwestią .

ocenił(a) film na 7
Spiff

Nie wiem jak będzie wyglądała wizja Fraziera,bo to on napisze scenariusz i być może wyreżyseruje Metro 2033, ale po tym co zrobił do tej pory(II części Narnii), wnioskuję,że przeniesie Metro na ekran, przynajmniej w kwestii skryptu, w sposób wzorowy. Facet zrobił dwie części Narnii w sposób wręcz niewolniczy względem książki, a pomysły, które dodał od siebie świetnie wpisały się w świat wykreowany przez Lewisa. Także jeśli chodzi o to czy ekranizacja/adaptacja będzie dobra, to myślę,że tak, niestety co innego to co się stanie z klimatem. Film będzie hollywoodzką produkcją, a tam kategoria R czy surowa reżyseria jest niezbyt powszechna. Dużo lepiej byłoby, gdyby za przeniesienie gry na ekran odpowiadali Rosjanie


http://www.filmweb.pl/news/Hollywood+zekranizuje+%22Metro+2033%22-88891

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones